Restoran Otomasyon Sitemi

RestoranYazılımı restoran, cafe, bar, sosyal tesis ve gece kulübü gibi masa ve adisyon sistemi gereken işletmeler için özel olarak hazırlanmıştır. Masa sipariş sisteminin yanında Self Servis ve Paket Sipariş modelleri ile çalışmaktadır.

Restoran Otomasyonu Yazılımımız yeni nesil dokunmatik ekranların sürükle bırak teknolojisine uygun olarak geliştirilmiştir. Bu sayede programın kabiliyeti artmış, kullanıcıya çok karmaşık gelen sipariş alma ve hesap kesme işlemleri çok basit hale getirilmiştir. Parçalı ödeme ve alman usulü gibi farklı ödeme yöntemlerini kolaylaştıran altyapısı ile bilgisayar bilmeyen kullanıcılar bile çok kısa sürede sistemi öğrenebilmekte ve sisteme kolayca adapte olabilmektedir.

Kaliteli yazılım geliştirme araçları ile hazırladığımız restoran otomasyon sistemimiz hızlı ve sorunsuz çalışmaktadır. Bu sayede en yoğun olduğunuz zamanlarda bile sizi yarı yolda bırakmaz. Mutfak fişlerini eksiksiz iletir, siparişleri eksiksiz tutar.

Mekanın ve katların durumuna göre yapılan proje çalışmasından sonra ihtiyacınıza ve bütçenize uygun sistemler önerilir. Dokunmatik Ekran ve (veya) El Terminalli sistemin yanında termal yazıcılar, mutfak ve adisyon kesim noktaları düşünülerek projelendirilir.

Restoran Otomasyon Sistemi ile girilen siparişler mutfaklara eş zamanlı ve hatasız olarak gönderilir. Bu sayede mutfak personelinin ve garsonların hata yapması sorunu ortadan kalkacaktır.  Restoran Otomasyon Programı ile aynı zamanda hesap alma sırasında yapılan hataları da önlemektedir. Kazanılan zaman bir yana, olası hatalar ve kaçaklar otomasyon sistemimiz sayesinde tamamıyla ortadan kalkacaktır.

Ödemelerinizi EFT POS özellikli yeni Mobil Yazarkasalar ile kapatmanız durumunda yeni raporlama özelliği ile Nakit ve Kredi Kartı çekimlerini ayrı ayrı görebilirsiniz.

Restoran Yazılımında tüm evrakların tasarlanabilir olması sayesinde işletmenize özel tasarımlar yapabilir, müşterilerinize iletmek istediğiniz duyuru, bilgi, kampanya ve sloganlarınızı fişlere yazdırabilirsiniz.

Dokunmatik Mutfak özelliği ile termal yazıcı kullanmadan, kağıtsız olarak mutfak ve garson arasındaki iletişimi sağlayın. İşi biten siparişlerin ustanın önündeki ekrandan garsonların el terminaline yada dokunmatik terminale gönderebilmesi size ekstra hız ve güvenlik sağlayacaktır.

Restoran Yazılımı ile Stok Modülü ve ürün ağacı modülleri sayesinde sayılabilen ya da yarı mamül olarak kullanılan malzemelerin stok durumları anlık olarak takip edilebilmektedir. Fire oranlarının kullanılması halinde gerçeğe yakın stok tutma imkanı sağlanır.

Restoran Programında Tedarikçilerinde aynı müşteriler gibi kendilerine özel tanımlı Cari Kartları vardır. Tedarikçi modülü sayesinde gelen alış faturaları evrak kayıt ekranından girilerek tek tıklamayla stoklara aktarılır. Toplam Alış Belgesi tutarı kadar Tedarikçi alacaklandırılır. Yapılan ödemeler fiş kaydı olarak sisteme girilir. Bu sayede gerçek borç-alacak durumu takip edilmiş olur.

Restoran Yazılımı ile gelen telefon çağrısının hangi müşteri tarafından yapıldığı bilgisi ekranda anında çıkar. Eğer istenirse tek bir tuşla paket sipariş alınır.

Ciroların ayrıntılı olarak raporlanması, kasadaki fiili tutar ile karşılaştırılması kaçak veya eksiklerin takip edilmesini sağlar. Bu sayede günlük cirolar ve masraflar kayıt altına alınır. Aynı zamanda Nakit, Kredi Kartı, Yemek Fişi ve Müşteri Hesapları tek tıklamayla raporlanır.

Müşteri hesaplarının cari takip modeli ile takip edilmesi borç-alacak durumunun listelenmesi, programın aynı zamanda bir Cari Takip programı gibi kullanılmasını sağlar.

Nakit, Kredi Kartı gibi ödeme tipleri altında toplanan cirolar ilgili kasa hesaplarına devredilir. Bu sayede işletme defteri tutulmasını sağlar. İşletme içinde yapılan masraflar, avans ödemeleri gibi kalemler kolayca takip edilir. İşletmenin tüm borç ve alacak durumunu takip eder.

Restaurant Yazılımı, yazarkasa entegrasyon modülü ile resmi yazarkasa fişi basma işlemini gerçekleştirir. Bu sayede dokunmatik ekrandan alınan ödeme, maliye onaylı yazar kasanızdan tek tıklamayla çıkar. Yeni EFT Pos özellikli mobil Yazakasalar ve Sabit yazarkasalarla çalışmaya tam uyumludur. Profesyonel bir işletmeci düzen ve temizliğe verdiği önemi aynı şekilde çalışma sistemine de uygulamak ister. Kağıt ve kalem kullanılarak sipariş alma yöntemi artık eskide kalmakta ve yeni nesil restoran otomasyonları yaygınlaşmaktadır. Restoran otomasyon sistemiyle işletmecilere birçok kolaylık sağlamakta ve takip işlemlerini kolaylaştırmaktadır. Restoran Otomasyon Siteminde;

 • Adisyon takibinizi yapabilir ve masa kontrollerinizi hızlı bir şekilde sağlayabilirsiniz.
 • Masa düzeninizi sistemde restoranınıza uygun bir şekilde oluşturabilir ve masalarınıza numaralar tahsis edebilirsiniz.
 • Sisteme menünüzde bulunan tüm ürünlerin resmini koyabilir ve satışı resme tıklayarak seçmiş olduğunuz masaya gönderip gerçekleştirebilirsiniz.
 • El terminalleriyle kolayca sipariş alabilir ve aldığınız siparişleri otomatik olarak ana kasaya aktarabilirsiniz.
 • Ana kasaya bağlı olan bir yazıcıyla adisyon fiş / faturanızı bastırabilir veya yazarkasaya bağlı olarak fiş çıktınızı kolayca alabilirsiniz.
 • Mutfak kontrolünüzü sağlayabilir günlük satış listeleri oluşturabilirsiniz.
 • Ürün takiplerinizi kolayca öğrenebilir ve işlemlerinizi birkaç küçük adımdan oluşan uygulamalarla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Dokunmatik ekranlarla sağlıklı bir şekilde çalışma olanağı oluşturabilirsiniz.
 • Maliyet hesaplarınıza ve karlılık analizlerinize raporlar sayesinde hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
 • Masa birleştirme, aynı masada bulunan her kişi için ayrı hesap tutma işlemlerini rahatlıkla yürütebilirsiniz.
 • Aynı ürünü farklı fiyatlardan satma, fiyat değişiklikleri yapma ve indirim kullanma gibi işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Birden fazla şubeniz olması durumunda tek noktadan yönetim sağlayabilir ve kontrol edebilirsiniz.
 • Tüm bu uygulamalarla zamandan, maliyetten ve istihdam edilecek olan personelden fayda sağlar maximum verim elde edebilirsiniz.