PDKS / Personel Devam Takip Sistemleri

Parmak izi okuma ve yüz tanıma sistemi; personel takip, parmak izi le geçiş, yemekhane ve üye takip sistemleri başta olmak üzere birçok kategoride kullanılmakta olup en yaygın kullanım alanı personel parmak izi okuma sistemleridir. Peki, personel parmak izi okuma sistemi nasıl çalışır? Personellerin giriş ve çıkış yaptığı bir duvara yahut turnike sistemi üzerine parmak izi okuma cihazı monte edilir. Personellerin parmak izleri parmak izi okuyucuya tanıtılır.

Personeller daha sonradan tanıtılmış parmak izlerini okuttuklarında parmak izi okuma cihazı, okutulan parmak izlerini hafızasına alır ve istenildiği zamanparmak izi okuma sistemi programına gönderir. Parmak izi okuma sistemi yazılımında hangi personelin saat kaçta girdiği kaçta çıktığı erken çıkan yahut geç kalanların kim olduğu görülebildiği gibi sistem maaşları da hazırlayarak çalışan işçi ve personellere ay sonundaki net ödenecek maaşı hesaplar.

– Otomatik veri transferi sayesinde, istenilen zaman dilimlerinde cihazda ki verilerin PDKS Programına otomatik olarak alınması sağlanılabilir.
– Görsel değişiklikler sayesinde, kullanım kolaylığı ve hızlı erişim olanağı sağlanmaktadır.
– Programın, otomatik mail gönderebilme özelliği sayesinde, istenilen zaman diliminde, istenilen mail adresine seçilen raporlar e-mail olarak gönderilebilir.
– Veri kurtarma özelliği sayesinde, yanlışlıkla silinen personellerin geri alınabilir.
– Personellerin değiştirilmiş tüm maaşlarının geriye dönük raporlamasının alınabilir.
– Personel seçiminin yeniden düzenlenmesi sayesinde hızlı bakış penceresinde tekli veya çoklu seçilebilme özelliği mevcuttur.
– Giriş çıkışlara elle müdahale yapılması durumunda, elle müdahale yapan kullanıcı tespit edilebilir.
– Raporlamalarda ki sayfa yapısını değiştirebilme özelliği sayesinde, istenilen font ve yazı boyutlarında raporlama alınabilir.
– Gruplandırma özelliği sayesinde, personel raporları departman ve bölüm gibi başlıklar altında detaylı olarak alınabilir.
– Firmanızda birden fazla cihaz kullanımında, istendiğinde personellerin hangi cihazdan giriş yaptığını ve hangi cihazdan çıkış yaptığı bilgisi alınabilir.
– Kişi bazında ki giriş çıkış raporlamasında,  geç gelme, erken çıkma gibi eksik çalışmaların genel toplam süreleri de görülebilir.
– Maaş, avans, vs. işlemler belirli bir (%) ile değiştirilebilir.
– Genel Bazda ve Kişi bazın’ da ki raporlarda bulunan durum hanesinde, İzin, Hafta Tatili, Devamsızlık gibi ayrıntıların görülebilir.
– Maaş bordrolarına, imza sütunu ekleyebilme ve çıkarılabilme özelliği.- Program internete bağlı bir bilgisayara kurulduğu takdirde 5 dakika içerisinde çağrı merkezindeki destek uzmanımızdan servis alabilir.
– Ödemeler elden yapıyor ise her kişiye ait hesap extresi dökümü alınabilir.Ödemeler bankadan yapıyor ise bankanızın istediği formattaki bilgileri gönderip
çalışanların kartları ile maaşlarını almasını sağlanabilir.
– Programda birden fazla firma , departman, bölüm vs. açılabilir
– Tüm raporlar kişi, genel, departman, bölüm ve firma bazında alınabilir.
– Esnek raporlama sistemi ile programın içindeki standart raporları alabildiğiniz gibi isteğinize
– Dinamik parametre ayarları sayesinde, firmanın çalışma sistemine göre programın alt yapısı ayarlanabilmektedir.

– Olası bir çalışma tablosu değişikliğinde programın parametreleri değiştirilerek firmanın yeni çalışma sistemine göre yeniden ayarlanabilmektedir.
– Puantaj sonuçları resmi bordro programlarına ( Eta, logo,link, netsis, mikro vb..)aktarım
– Elle hesaplandığında oluşabilecek işlemsel hatalar ortadan kalkar.
– İstendiği zaman tarihler arası maaş bordrosu alınabildiği için o ana kadar olan işçilik ücreti
– Mevcut personel raporu alınarak yemek, servis vb. unsurların hazırlanmasına yardımcı olur.
– Çoklu giriş çıkış yoğunluğunun olduğu durumlarda dilenirse sadece ilk giriş ve son çıkış saatlerinin temel alınarak puantaj hesaplanabilmesi sağlanabilir.
– Detaylı yuvarlama özelliği sayesinde, 10 kuruş, 50 kuruş, 1 TL ve 10 TL olarak yuvarlamalar yapılabilir.
– Bordrolarda ki ücretsiz izin, devamsızlık ve ceza gibi hanelerde saat ve ücret bilgi olarak görülebilir.
– Personellerin değişken çalışma saatlerinde, çalışma takvimi kullanılarak, personellere günlük veya haftalık olarak çalışma planı yapılabilir.
– Program yazılımı firmamız tarafından geliştirilmiş olup, ilave modüller ve yazılımlar yapılmasına müsaittir.
– Rapor formatını kullanıcılar istedikleri seçenekleri aktif ya da pasif ederek hazırlayabilirler.
– Geç kalmaya, erken çıkmaya ve keyfi devamsızlıklara verilen tolerans ile cezai kesintiler istenilen oranda yapılabilir
– Update menüsünden programın en son güncel halin Update edilebilir ve firmamızın göndermiş olduğu uyarı notları görülebilir.
– Raporların hepsi Word yahut Excel’e aktarılabilir
– E-Shell Mobile sistemine uygundur.
– İnternet üzerinden yazılıma bağlanılarak tim işlemler yapılabilir.
– Programımız Türk Lirası (TL ) uyumlu olup dilerseniz Dolar ve Euro üzerinden de işçilik hak edişlerinizi dağıtabilirsiniz.
– Personelin işe zamanında giriş-çıkışını sağlayarak iş disiplinini arttırır.
– Programın çalışması için işletmelerdeki kullanılan standart bir bilgisayar yeterlidir. Ekstra bir bilgisayar gerektirmez.
– Elle yapılan değişikliklerde program ilgili bölümün yanına işaret atarak firma Yetkililerinin de program kullanıcısını kontrol etmesini sağlar.