Bilişim sektöründe OT/VT (Otomatik Tanıma/Veri Toplama) ve işletme otomasyon, yazılım donanım, çözümleri sunmak amacı ile 2002 yılında kurulmuştur.
Şirketimiz, anahtar teslimi çözüm hizmetleri sunmanın yanı sıra, bayilik ve çözüm ortaklığı ile son kullanıcılara ulaşmaktadır.
Tuna Bilgisayar verilen hizmetler açısından OT/VT sektörünün çok fazla önem tasımaya başlamış olduğunun bilincindedir.
Tuna Bilgisayar tarafından sektöre sunulan yazılımlar, depo ve ambar yönetimi, lojistik ve sevkiyat sistemleri,  sıcak satış-siparis sistemleri, sayaç okuma, parkomat, kargo otomasyonu, entegrasyon yazılımları ve özel çözümler gibi operasyonel programlar  ve bu faaliyetlerin tümünü kapsıyan ürün yelpazesi ile müşterilerine gerekli olan hızı ve dinamizmi sunmaktadır.
Bu teknoloji, isletmelerin verimlilik hedefleri açısından hız ve maliyet anlamında oldukça önemlidir.
Otomatik Tanıma/Veri Toplama ürünleri konusunda zengin bir ürün pörtföyüne sahip olan Tuna Bilgisayar, ürünlerini yurt içinde destek ve servis güvencesi ile sunmaktadır. Şirket tarafından satılan her ürüne donanım ve yazılım desteği sürekli olarak sağlanmaktadır. Satışı yapılan ürünler ile ilgili her türlü eğitim, yedek parça tedariki satış sonrası hizmetler olarak sunulmaktadır.
Satış ve servis desteğini verdiğimiz tüm cihazlarda, gelişen teknolojik yenilikleri ile işletmelere minimum kayıp, hız ve toplanan verilerin islenmesi ve raporlanmasından doğan zaman kayıplarını engellemektedirler